Echinacea purpurea

Krása a zázraky - žiadna iná kvetina okrem echinacei  a tmavočervenej ruže nemá tak nádhernú kombináciu krásy a úžitku -echinaceové kvapky sa používajú na podporu pamäti a imunitného systému.

2,50 €

 Mességué ju tiež- spolu s ružou- doporučuje pri celkovej slabosti , nedefinovaných problémoch a ako podpornú liečbu pri rakovine.

Koreň Echinacea ,vylúhovaný v alkohole, dáva preslávené kvapky, podporujúce imunitu a metabolický systém človeka.

Jej liečivé schopnosti využívali už čínski cisári, ktorým okvetie z Echinacea pridávali do čaju k zachovaniu mladistvosti a vitality.

Čaj z  Echinacea nesmeli piť obyčajný ľudia, iba vyšší štátni hospodári, pretože podľa starovekých lekárov prejasnieval myseľ a povzbudzoval premýšľanie, čo bolo v tej dobe výsadou štátnych úradníkov.

Echinaceu možno zasadiť v záhrade, kde sa behom niekoľkých rokov rozrastie na krásny trs silných, purpurovovo-fialovo kvitnúcich rastlín.

Pokiaľ si chcete pripraviť kvapky, odporúčame vylúhovať koreň najmenej trojročnej rastliny, pretože mladší koreň nemá dostatok látok, ktoré povzbudzujú imunitu.

Okvetie z kvetov Echinacea možno sušiť a pridávať do čierneho čaju na zlepšenie chuti a farby, zároveň pôsobí povzbudzujúco a podporuje vitalitu.

Pravidelné pitie čierneho čaju s prímesou okvetia Echinacea pôsobí proti rakovine, pomáha vylučovať z tela toxické látky , zlepšuje imunitu a posilňuje pamäť.


                                          Liečivé bylinky pre telo a dušu :


                                          Objednávky na veštenie a konzultácie :